Jak si vybrat tu pravou matraci?

Při výběru matrace je potřeba si položit několik následujících otázek.

Jak má být matrace tvrdá?

Tvrdost matrace považujeme za hlavní parametr výběru vhodné matrace a je třeba si dobře rozmyslet jakou tvrdost zvolit. Občas se stává, že zákazník rozpozná vhodnost či nevhodnost matrace až po několika dnech užívání. Abychom chránili zákazníka před případným zklamáním ze zakoupené matrace, nabízíme službu testování matrací zdarma.

Matrace s roštem

Jaký mám rošt?

Na laťový a lamelový rošt nedoporučujeme umístit pružinové a taštičkové matrace, tyto matrace lze umístit na pevnou desku. Na polohovací lamelový rošt jsou velmi vhodné matrace latexové a ze studené pěny, sendvičové matrace na polohovací rošt nedoporučujeme.

Kam matraci umístím?

Má-li být matrace umístěná v suchém prostředí, potom lze uvažovat o všech typech matrací . Je-li matrace určena do vlhčího prostředí např. chalupy, chaty atd., nebo do prostoru kde jsou velké výkyvy teplot, zásadně nedoporučujeme latexové matrace. Do tohoto prostředí doporučujeme pružinové a taštičkové matrace, které jsou velmi vzdušné. Má-li být matrace uložena na zem, potom je vhodné se s námi poradit jakou matraci vybrat.

Jednu nebo dvě matrace do manželské postele?

Naše firma doporučuje zákazníkům do manželských postelí dvě matrace z důvodu lepší manipulace. Veškeré potahy našich matrací lze prát, potah z velké matrace se však do běžné domácí pračky nevejde a je třeba nechat potah vyprat v průmyslové pračce. V případě, že zákazník má polohovací rošty, potom je krajně nevhodné používat jednu velkou matraci.

Kolik peněz investovat?

Většinou platí, že výše investice je úměrná kvalitě a životnosti matrace. V případě, že zákazník má zdravotní problémy s klouby či zády, potom je dobré uvažovat o dražší matraci. V případě, že je matrace určena jen k občasnému užívání, potom není třeba investovat velké částky a službu splní i levnější matrace.

Zdravotní matrace?

Často se nás zákazníci ptají, zda vyrábíme zdravotní matrace. Po položení této otázky se snažíme našim zákazníkům vysvětlit, že termín "zdravotní matrace" je na českém trhu velmi zneužíván. Naše firma vyrábí velmi kvalitní matrace, na kterých se naši zákazníci dobře vyspí, ale zdravotní matrace nevyrábíme. Dle našeho názoru mohou být zdravotními matracemi nazývány pouze tzv. aktivní matrace, tyto matrace jsou cenově většinou v řádu statisíců korun a používají se téměř výhradně ve zdravotnickém zařízení.